Projekty pod našimi křídly

Příležitosti pro investice hledáme
od roku 1995

Portiva - znak
Energetika

Energetika

V oblasti energetiky se zaměřujeme především na obnovitelné zdroje. V portfoliu máme v současnosti celkem 15 fotovoltaických a větrných elektráren v České republice o celkovém instalovaném výkonu 33 MW V roce 2021 jsme rozšířili aktiva v oblasti energetiky také o teplárenské společnosti AHP3T a AHP Beta. Jimi vlastněné kogenerační jednotky a kotelny o celkovém výkonu 37 MWt zásobují teplem obyvatele, firmy a veřejné budovy v celkem čtyřech moravských městech o celkem 40 tisících obyvatel.

Real Estate

Real Estate

Na realitním trhu se zaměřujeme především na komerční nemovitosti v atraktivních lokalitách s převahou kancelářských projektů a obchodních center. Ve svém portfoliu máme například největší obchodní centrum ve Středočeském kraji Central Kladno s 27 tisíci metrů čtverečních pronajímatelné plochy a více než 100 nájemci. Dále vlastníme také nákupní park v jihomoravských Ivančicích o celkové prodejní ploše více než 5 000 metrů čtverečních či nově postavený administrativní komplex Astrid Offices v pražských Holešovicích s 4 750 m2 pronajímatelných kancelářských ploch. Poslední získanou nemovitostí je špičková pražská administrativní budova SmíchOFF s více než 11 tisíci m2 pronajímatelné plochy.

Digital Automotive

Digital Automotive

Hlavním stavebním kamenem divize digital automotive ve skupině PORTIVA je holding European Auto Group (EAG). Jde o lídra v regionu technologických a softwarových službách pro automotive v regionu CEE, pod něhož spadají projekty jako celoevropské online autotržiště Carvago, softwarové platformy jako Teas či Autosoft, nebo zavedené technologické společnosti jako Cebia, jež se zabývá zejména prověřováním, zabezpečováním a oceňováním vozidel. 

Finance

Finance

Od roku 2019 je součástí skupiny Portiva také fond pro kvalifikované investory PORTIVA FONDY SICAV a.s. se svým podfondem WATT & YIELD zaměřeným na investice do obnovitelných zdrojů energie. Podfond, do něhož nyní spadá několik větrných a solárních parků, v roce 2022 přinesl investorům čistý výnos 10,3 %. Výrazně tak překonal svůj navýšený výnosový cíl 8 % p.a.

Portiva - znak

Naše firmy a projekty